top of page

„Walki z bólem nie da się toczyć całe życie”

Choroba

Artrogrypoza - wrodzona sztywność stawów

Cel zbiórki

Operacja nóg w Paley European Institute

Wsparcie od listopada 2019 r.

Poznajcie historię Jagódki z Chorzowa

Jagódka urodziła się w 2017 r. z Artrogrypozą. To wrodzona sztywność stawów, niosąca przykurcze i niedorozwój mięśni. Choroba ta zdarza się rzadko i to właśnie Jagódce nie odpuściła. Ograniczyła jej ruchy już w życiu płodowym i stała się przyczyną diagnozy, którą rodzice usłyszeli po narodzinach swojej jedynej córeczki: „Lepiej byłoby, gdyby miała porażenie mózgowe, bo wiedzielibyśmy, jak ją leczyć”.

Jagódka nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na wykrzywionych przez chorobę nogach. Pomagają jej w tym ortezy. Ortezy, które ocierają i ranią nogi 9-letniej dziewczynki każdego dnia w szkole. Ten codzienny ból nie pomaga zatrzymać deformacji, które swe piętno odciskają już na miednicy i kręgosłupie. 

Jagódka przeszła szereg złamań kości udowej pod wpływem zwiększającego się ciężaru ciała i nacisku na nieustabilizowane stawy kolanowe. Ma za sobą wiele operacji w Niemczech i Polsce. 


Przed nią ta najważniejsza w Paley European Institute w Warszawie w lutym 2020. Światowej sławy ortopeda dr Dror Paley ma szansę zatrzymać postępującą deformację układu kostnego i dać Jagódce szansę na poruszanie się bez ortez.

Zbiórka na operację trwa nadal. Ta szansa nie może ominąć Jagódki, inaczej w dalszej kolejności do operacji będzie się kręgosłup.

update-upgrade-renew-free-image-on-pixab

14 stycznia 2010 r.
Kwota na operację nóg Jagódki u doktora Drora Paleya w Paley European Institute została zebrana!
 

bottom of page