top of page

"Gdy marzeniem jest zdrowe serduszko…"

Choroba

Wada serca- atrezja płucna z ubytkiem przegrody międzykomorowej.
Wada genetyczna- zespół DiGeorge’a.

Cel zbiórki

Operacja serca w Klinice Stanford w USA

Wsparcie od sierpnia 2020 r.

Poznaj historię Oli ze Studzienic

Oleńka urodziła się 17 stycznia 2020 r. z ciężką wrodzoną wadą serca, w której dochodzi do zarośnięcia tętnicy płucnej. To wada śmiertelna, wymagająca pilnie interwencji.


Na tym nie koniec nieszczęścia. Szersze badania potwierdziły, że dziewczynka choruje także na zespół DiGeorge’a. To wada genetyczna, spowodowana ubytkiem DNA, niosąca za sobą brak odporności immunologicznej.

Oleńce brakuje ok. 50 genów, to skutkuje dysfunkcją fizyczną i umysłową. 


Serce Oleńki jest najważniejsze, to ono jest siłą napędową małego organizmu. Trzeba je zoperować przed pierwszym rokiem życia. Lekarze z Polski i Europy nie są w stanie pomóc. 


Nadzieję dał ponownie znany nam światowej sławy specjalista od dziecięcych serduszek- kardiochirurg profesor Frank Hanley ze Stanford Children's Health. 
Nadzieja na życie dziecka została jednak bardzo wysoko wyceniona- na 7 mln złotych, ale to jedyna nadzieja.
 

Oleńka wraz z rodzicami i trójką starszych braci mieszka w małej wsi na Pomorzu. Rodzina nie ma szans samodzielnie uzbierać takich środków.

Pomóżmy uratować życie Oleńki wszyscy razem!

update-upgrade-renew-free-image-on-pixab

21 stycznia 2021 r.

Rozpoczęcie zbiórki na opłacenie pobytu w klinice w Linz oraz na kolejną operację w ramach leczenia serca.

 

27 października 2020 r.

Operacja serca Oleńki w klinice w Linz w Austrii. 40 kolejnych dni na oddziale intensywnej terapii. Zatrzymanie akcji serca podczas cewnikowania 07 stycznia 2020 r.

 

03 października 2020 r.

W Warszawie odbyła się Parada Radiowozów Amerykańskich organizowana przez nasze Stowarzyszenie, na rzecz teledysku charytatywnego dedykowanego Oleńce i dzieciom z chorobami serca.

 

01 października 2020 r.

Operacji Oleńki podejmie się klinika w Linz w Austrii. Ze względu na brak czasu i koszta jest to znaczący plus dla rodziny. Operację zaplanowano na 27 października 2020 r.

bottom of page