top of page
PARADA RADIOWOZÓW AMERYKAŃSKICH
update-upgrade-renew-free-image-on-pixab
#zsercempoulicachstolicy

RADIOWOZY

 
_KGR7665.jpg

Na zaproszenie Stowarzyszenia 3 października 2020 r. do Warszawy zjechały radiowozy amerykańskie. 
Auta przeszły służbę w policji amerykańskiej, reprezentując różne stany. Świetnie zachowane, czasem idealnie przypominające oryginalny wygląd, służą dziś prywatnie. Nadal robią wrażenie! Można je było obejrzeć podczas prezentacji na Błoniach dzięki gościnności PGE Narodowego. 

W STOLICY JAK W FILMIE AKCJI

Atmosfera jak z filmu sensacyjnego zapanowała na chwilę na ulicach Warszawy.
Auta stróżów prawa,  jak żywcem wyjęte z hollywoodzkich filmów, Ford Crown Victoria, Dodge Charger i Mercury Grand Marquis, wyposażone w błyskowe światła niebieskie i czerwone oraz sygnały policyjne przejechały ulicami stolicy na sygnałach niczym w pościgu.

W SŁUŻBIE… SERCOM

Tym razem pościgu jednak nie było. Kilkanaście radiowozów policyjnych eskortowało kultową nowojorską taksówkę- Yellow Cab (z mamą i chorym na serce dzieckiem na pokładzie) z dworca do szpitala... na kardiologię. 
Przed nimi jechał Dodge Ram 2500 jako wóz filmowy, ponieważ…. to wszystko odbyło się w ramach nagrania do teledysku charytatywnego, promującego pomoc dzieciom ze śmiertelną wadą serca. 

SAFETY FIRST 

_KGR8606.jpg
_KGR7547.jpg

Nad bezpieczeństwem Parady, zabezpieczając trasę przejazdu, czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Za tę pomoc jesteśmy niezwykle wdzięczni!

Uczestników Parady zabezpieczała karetka z zespołem medycznym od Fortior- Fundacji dla wielu. Bardzo dziękujemy za wsparcie!
 

Kliknij i poznaj więcej szczegółów.

Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne tutaj:

https://www.roll4you.org/galeria-parada

 
bottom of page