top of page

"Serce to nie książka, żeby je ciągle otwierać"

Choroba

Śmiertelna wada serca: tetralogia Fallota, atrezja pnia płucnego i niedorozwój tętnic płucnych plus MAPCA's, zespół Alagille’a.

Wsparcie od lipca 2019 r.

Cel zbiórki I - Ratująca życie operacja serca u prof. Hanleya

Cel zbiórki II - Całkowita korekta serca u prof. Hanleya w USA

Cel zbiórki III- Cewnikowanie serca w klinice w Stanford

Poprzednie zbiórki

2 877 575 zł (104,52%)

Ratująca życie operacja serca u prof. Hanleya w USA - jedyna szansa

02.04.2019 - 20.09.2019

Zobacz zbiórkę

Poznajcie historię Antosia z Łodzi

Antoś urodził się 8 sierpnia 2018 r.

 

Tetralogię Fallota, niedorozwój tętnic płucnych, atrezję pnia płucnego, Zespół Alagille’a – Antoś dostał od życia na start. A potem mnóstwo cierpienia przez pierwszy rok, którego nie przeszedł niejeden dorosły.

 

Operacje, reoperacje, miesiące w szpitalu. Dwa tygodnie pod ECMO (pozaustrojowe natlenianie krwi) po których rodzicom polecono pożegnać się z własnym dzieckiem.

 

Antoś odłączony od ECMO przeżył. Znalazł się w grupie 9% dzieci, którym się to udało!

 

Jego serduszko było słabiutkie, lewe płuco nie działało, ciało zasinione było od niedotlenienia, a każdy oddech sprawiał trudność. Saturacja spadała niebezpiecznie nisko nawet do 55%.

 

Jedyną opcją na uratowanie życia maluszka była operacja serca w USA w Stanford Children’s Health. Jedyną nadzieją był prof. Frank Hanley, który zdecydował się jej podjąć. Wszystkie inne opcje zostały sprawdzone. W Polsce i Europie lekarze bezradnie rozkładali ręce.

 

Szansa była jedna, ale nikt nie tracił nadziei. Środki na operację udało się zebrać dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi.

 

Operację prowadził zespół prof. Hanleya w Stanford Children’s Health (18.10.19) przez 7 godzin. Udało się odnaleźć tętnicę w lewym płucu, wydłużono ją operacyjnie i dzięki temu płuco podłączono do serca. Operacja się udała! Saturacje wzrosły do 80-85%.

 

Antoś wyszedł ze szpitala 26.10.19. Według zaleceń prof. Hanleya po pół roku powinny się odbyć badania, po których zespół kliniczny podejmie decyzje, co dalej z serduszkiem by móc je całkowicie wyleczyć.

 

Punktem kulminacyjnym akcji charytatywnej na rzecz Antosia był przejazd charytatywny „Superbohaterki dla Antosia. Sto mil na rolkach”, w którym 165 km na rolkach pokonały Superwoman, Wonder Woman i Catwoman na trasie Warszawa- Łódź 24 sierpnia 2019.

update-upgrade-renew-free-image-on-pixab

26 sierpnia 2020

Antoś przeszedł operację w Klinice Stanford u doktora Franka Hanleya- 15 godzinną korektę serca.
 

9 czerwca 2020 r. 

Operacja- korekta serduszka Antosia- w Klinice Stanford została zaplanowana na 26.08.2020 r.
 

20 kwietnia 2020 r.

Zbiórka na korektę wady serca Antosia została pomyślnie zakończona!

 

20 stycznia 2020 r. 

Ruszyła  zbiórka na całkowitą korektę serca Antosia u prof. Franka Hanleya w USA.

18 października 2019 r. Antosia serduszko zostało zoperowane. Zostało odnalezione małe naczynko, które podłączono do płuca. Jeśli naczynko się rozwinie,  będzie można przeprowadzić korektę serca, która umożliwi Antosiowi prawidłowe dotlenienie organizmu.

21 sierpnia 2019 r.

Kwota na operację serca Antosia u doktora Franka Hanleya w Stanford Children's Health w USA została zebrana!

Kliknij w baner poniżej i zobacz naszą akcję!

bottom of page